RSS feed for Josiah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fifty/Fifty

Fifty/Fifty

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Digital Man

Digital Man

1995
×
★★½
Edit this entry  
07
Warlords of the 21st Century

Warlords of the 21st Century

1982
×
★★★
Edit this entry  
24
Momentum

Momentum

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
The Club

The Club

1994
×
½
Edit this entry  
10
Scorcher

Scorcher

2003
×
★½
Edit this entry  
03
The Big Score

The Big Score

1983
×
★★½
Edit this entry  
26
Twister

Twister

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Letter from Death Row

A Letter from Death Row

1998
×
★★
Edit this entry  
12
The Gate II: Trespassers

The Gate II: Trespassers

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
No Code of Conduct

No Code of Conduct

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Children of the Corn V: Fields of Terror

Children of the Corn V: Fields of Terror

1998
×
★★
Edit this entry  
01
Firestarter: Rekindled

Firestarter: Rekindled

2002
×
★★
Edit this entry  
01
The Frozen

The Frozen

2012
×
★½
Edit this entry  
01
The Ouija Experiment

The Ouija Experiment

2011
×
★★
Edit this entry  
01
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2014
×
★★
Edit this entry  
29
The Colossus of New York

The Colossus of New York

1958
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Monster Club

The Monster Club

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dracula III: Legacy

Dracula III: Legacy

2005
×
★★
Edit this entry  
15
The Sender

The Sender

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
Asylum

Asylum

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
Edit this entry  
04
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Suicide Theory

The Suicide Theory

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Beverly Hills Chihuahua 3 - Viva La Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3 - Viva La Fiesta!

2012
×
★½
Edit this entry  
24
Ritual

Ritual

2002
×
Edit this entry  
20
The Woodcarver

The Woodcarver

2012
×
½
Edit this entry  
17
The Eternal

The Eternal

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Patch Town

Patch Town

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Captives

Captives

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bionicle 3: Web of Shadows

Bionicle 3: Web of Shadows

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Written in Blood

Written in Blood

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Rollergator

Rollergator

1996
×
Edit this entry  
30
JCVD

JCVD

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Somm

Somm

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Power

The Power

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The Escapist

The Escapist

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry