• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Doctor Sleep

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Ready or Not

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • I Trapped the Devil

  • Shazam!

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

  • Greener Grass

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Out of Omaha

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Antrum

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Arctic

  • Avengers: Infinity War

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Blindspotting

  • Bright

  • Coco

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★

  • mother!