• Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • The Death of Stalin

    ★★

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Logan Lucky

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Blame!

  • It Comes at Night

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Super Dark Times

  • The Burden

  • Get Out

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Doctor Strange

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • Suicide Squad

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★½

  • The Do-Over

  • My Life as a Zucchini

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • The Wailing

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Circle

  • Home

  • Project Almanac

  • Dope

  • The Witch

    ★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★½

  • The Interview

  • Annie

  • Over the Garden Wall

  • The Book of Life

  • Tusk

  • Nightcrawler

  • Goodnight Mommy

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • Unfriended

  • 22 Jump Street

  • Mommy

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

  • Timbuktu

    ★★★★½

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★

  • The Babadook

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen