RSS feed for jenna
  • Dangerous Lies

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Turning

  • The Devil's Mark

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

  • Dog Days

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Truth or Dare

  • Blockers

    ★½

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Book of Henry

  • The Florida Project

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Sami Blood

    ★★

  • Nerve

  • Annabelle

    ★★

  • Creep

    ★★

  • Aftermath

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Hugo

    ★★★½

  • The Spy Next Door

    ½

  • Coraline

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Squid and the Whale

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Brother Bear

    ★★

  • The Cat Returns

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Billy Elliot

  • American Psycho

    ★★★

  • Pleasantville

    ★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Matilda

    ★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★½

  • Clueless

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★

  • Dazed and Confused

    ★★★★½

  • Groundhog Day

    ★★★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★½