RSS feed for jenna

jenna has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Mark

The Devil's Mark

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
06
Creep 2

Creep 2

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Creep

Creep

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry