• Everybody Knows

    ★★★

  • Black Sheep

  • Bao

  • Stockholm

    ★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

  • Thunder Road

    ★★★

  • Galveston

  • Blockers

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Guns Found Here

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • The Bird & The Whale

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Minding the Gap

  • Shirkers

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Fauve

  • Blindspotting

    ★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Watu Wote: All of Us

  • Traffic Stop

  • Marguerite

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Snowman

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • My Nephew Emmett

  • A Night at the Garden

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Heroin(e)

  • Olaf's Frozen Adventure

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★½

  • The Silent Child

  • Knife Skills

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★½

  • The House

    ★½

  • Rough Night

    ★★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • Negative Space

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • War Machine

    ★★