Sort by

JJ🃏 has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry