• National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ½

  • The Gray Man

    ★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Mother and Son

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Broker

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Next Sohee

    ★★★

  • On Xerxes' Throne

  • Nô Feminist

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Tori and Lokita

    ★★★★

  • Will-o’-the-Wisp

    ★★★½

  • The Dam

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • The Super 8 Years

    ★★★

  • The Five Devils

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

  • Corsage

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★½

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • The Eight Mountains

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • The Bubble

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • F@ck This Job

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★