Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Brad Pitt: More Than a Pretty Face

  • The Almond and the Seahorse

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Nope

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Territory

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Satoshi Mystery: At the Origins of Bitcoin

  • House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion: The Prologue

  • Luca

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Father

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Float