• Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Seberg

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ½

  • The Battle: Roar to Victory

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • One Child Nation

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★

  • MAL·MO·E: The Secret Mission

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Making Montgomery Clift

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Friedkin Uncut

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Burning

    ★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★

  • Be with You

    ★★★★★

  • Ramen Shop

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★★★

  • It

    ½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Zama

    ★½

  • Midnight Runners

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Luck-Key

    ★★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★★★

  • The Salesman

    ★★★★½

  • Things to Come

    ★★★½

  • Inside Men

    ★½

  • The Throne

    ★★½

  • Spy

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • Annabelle

    ★★★

  • Fruitvale Station

    ★★★★

  • The Bourne Legacy

    ★★★★½