Sort by

Justin has logged 673 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Corruption

Corruption

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombie High

Zombie High

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Partisan

Partisan

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Youth

Youth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downtown '81

Downtown '81

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bronx Morning

A Bronx Morning

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightmares

Nightmares

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Count Dracula

Count Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Machine-Gun Kelly

Machine-Gun Kelly

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joy

Joy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Applesauce

Applesauce

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thundercrack!

Thundercrack!

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tabu

Tabu

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revenge of the Virgins

Revenge of the Virgins

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry