Justin has logged 61 entries for films during August 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★
Edit this entry  
30
True Story

True Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Soft Skin

The Soft Skin

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Curtains

Curtains

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
24
Play Motel

Play Motel

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Legacy

The Legacy

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ninja Busters

Ninja Busters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Redneck Miller

Redneck Miller

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★
Edit this entry  
22
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ride Along

Ride Along

2014
×
★½
Edit this entry  
21
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Sender

The Sender

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Quay

Quay

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Sadists

Satan's Sadists

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
The Package

The Package

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
7 Chinese Brothers

7 Chinese Brothers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Madigan

Madigan

1968
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things

Sometimes Aunt Martha Does Dreadful Things

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flesh and Bullets

Flesh and Bullets

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Katy Perry: Part of Me

Katy Perry: Part of Me

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Positively True Adventures of the Alleged Texas Cheerleader Murdering Mom

The Positively True Adventures of the Alleged Texas Cheerleader Murdering Mom

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Couch Trip

The Couch Trip

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry