Justin has logged 61 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tower of Evil

Tower of Evil

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lady in White

Lady in White

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
29
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summer Camp

Summer Camp

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Scarecrow

Night of the Scarecrow

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hand

The Hand

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Exorcism

Exorcism

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Knuckles

Bloody Knuckles

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gallows

The Gallows

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Executioner Part II

The Executioner Part II

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Forest

The Forest

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Children

The Children

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hideous!

Hideous!

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry