Sort by

Justin has logged 745 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All the Sins of Sodom

All the Sins of Sodom

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Innocents Abroad

Innocents Abroad

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Has a Thousand Desires

Night Has a Thousand Desires

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Best Man Holiday

The Best Man Holiday

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Park Is Mine

The Park Is Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City of Gold

City of Gold

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Catchfire

Catchfire

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fences

Fences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wanderers

The Wanderers

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chicken People

Chicken People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Machines

Death Machines

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Kind of Murder

A Kind of Murder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry