Sort by

Justin has logged 804 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Blame

Blame

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fashionista

Fashionista

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Human Surge

The Human Surge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Edit this entry  
18
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
Christmas Eve on Sesame Street

Christmas Eve on Sesame Street

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenderness of the Wolves

Tenderness of the Wolves

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trackdown

Trackdown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Los Angeles Streetfighter

Los Angeles Streetfighter

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saint Jack

Saint Jack

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Aloha, Bobby and Rose

Aloha, Bobby and Rose

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry