Sort by

Justin has logged 71 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
30
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Demolition University

Demolition University

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Keeper

The Keeper

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Demolition High

Demolition High

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Contest II

No Contest II

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Marine 2

The Marine 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Electric Dreams

Electric Dreams

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Delta Force 2: The Colombian Connection

Delta Force 2: The Colombian Connection

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Substitute 2: School's Out

The Substitute 2: School's Out

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Wolf Lake

Wolf Lake

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Roses of Passion

Red Roses of Passion

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Assholes

Assholes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vampire Killer Barbys

Vampire Killer Barbys

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reform School Girls

Reform School Girls

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coming Soon

Coming Soon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill 'em All

Kill 'em All

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry