Sort by

Justin has logged 883 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Backtrace

Backtrace

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Django

Django

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Net

The Net

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tramp Strategy

Tramp Strategy

1911
×
★★½
Edit this entry  
22
Mixed Pets

Mixed Pets

1911
×
★★★
Edit this entry  
21
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Predators

Predators

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Starfish

Starfish

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kin

Kin

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Nice Dreams

Nice Dreams

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
D.C. Cab

D.C. Cab

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
D.O.A.

D.O.A.

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
Final Analysis

Final Analysis

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry