Sort by

Justin has logged 867 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gwendoline

Gwendoline

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borderline

Borderline

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Decade of Fire

Decade of Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Live Wire: Human Time Bomb

Live Wire: Human Time Bomb

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dog Day

Dog Day

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
8 Women

8 Women

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stick

Stick

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
She

She

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry