Sort by

Justin has logged 62 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Busting

Busting

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Sharky's Machine

Sharky's Machine

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Darkman III: Die Darkman Die

Darkman III: Die Darkman Die

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkman II: The Return of Durant

Darkman II: The Return of Durant

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Yakuza's Law

Yakuza's Law

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Inland Sea

The Inland Sea

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animal Instincts

Animal Instincts

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Let My Puppets Come

Let My Puppets Come

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poms

Poms

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Marine 6: Close Quarters

The Marine 6: Close Quarters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Firefox

Firefox

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blue Knight

The Blue Knight

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Border

The Border

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Marine 5: Battleground

The Marine 5: Battleground

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Marine 4: Moving Target

The Marine 4: Moving Target

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Marine 3: Homefront

The Marine 3: Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lucky Bastard

Lucky Bastard

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
This Transient Life

This Transient Life

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
No Place Like Home

No Place Like Home

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Rounds 2: Reloaded

12 Rounds 2: Reloaded

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
S.W.A.T.: Under Siege

S.W.A.T.: Under Siege

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry