Justin has logged 83 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clorae and Albie

Clorae and Albie

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls at 12

Girls at 12

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Messenger

The Messenger

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Trespass

Trespass

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Replicant

Replicant

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Wright

Just Wright

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonstalker

Moonstalker

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Handgun

Handgun

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Final Comedown

The Final Comedown

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Strictly Business

Strictly Business

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Class Act

Class Act

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Natural Enemies

Natural Enemies

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girls' School Screamers

Girls' School Screamers

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cyber-C.H.I.C.

Cyber-C.H.I.C.

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jeremy

Jeremy

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jeremy

Jeremy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sudden Death

Sudden Death

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coldblooded

Coldblooded

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry