Sort by

Justin has logged 60 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Eternal

The Eternal

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Found Footage Phenomenon

The Found Footage Phenomenon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is GWAR

This Is GWAR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Munchies

Munchies

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sinistre

Sinistre

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sex Garage

Sex Garage

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Be Nimble

Jack Be Nimble

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
We Await

We Await

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Videophobia

Videophobia

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

The Monster of Camp Sunshine or How I Learned to Stop Worrying and Love Nature

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Demonwarp

Demonwarp

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pathogen

Pathogen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killing Spree

Killing Spree

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sister, Sister

Sister, Sister

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bewitched

Bewitched

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nothing Underneath

Nothing Underneath

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Midnight Swim

The Midnight Swim

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry