RSS feed for Juan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After Maria

After Maria

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Patrick

Patrick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry