• Live by Night

  • Fences

    ★★★★

  • Passengers

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Miss Sloane

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • Inferno

    ★★

  • Trolls

    ★★★

  • Snowden

    ★★★

  • Their Finest

    ★★★

  • Jackie

    ★★

  • Moonlight

    ★★½

  • Sully

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

  • Jason Bourne

    ½

  • Ghostbusters

    ★★

  • Nerve

    ★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ½

  • Warcraft

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

  • Deadpool

    ★★★½

  • Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

    ★★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★½

  • Joshy

    ★★½

  • Southside with You

    ★★★

  • Love & Friendship

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Morris from America

    ★★★

  • Wiener-Dog

    ★★½

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★½

  • Joy

    ★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Creed

    ★★★

  • Everything Is Copy

    ★★★★★

  • The Meddler

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★★★

  • Daft Punk Unchained

    ★★★

  • San Andreas

    ★★★

  • Creative Control

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★★

  • Knight of Cups

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★½