Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fat Lip

Fat Lip

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Louis I., King of the Sheep

Louis I., King of the Sheep

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
August Sky

August Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lonely Blue Night

Lonely Blue Night

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dalía

Dalía

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Egúngún (Masquerade)

Egúngún (Masquerade)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Freshman

The Freshman

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Past Lives

Past Lives

×
Read the review Edit this entry  
29
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry