RSS feed for J

J has logged 76 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★
Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry