Sort by

J has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twelve O'Clock High

Twelve O'Clock High

1949
×
★★★½
Edit this entry  
21
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry