Sort by

Jessica has logged 115 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Night

Big Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Persuasion

Persuasion

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lie

The Lie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Munger Road

Munger Road

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry