• Morbius

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Mummy

    ★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★½

  • Black Mass

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★

  • Django Unchained

  • In Time

    ½

  • The Ides of March

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds