Sort by

JM2001 has logged 23 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Company

Bad Company

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★
Edit this entry  
23
LBJ

LBJ

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blacklight

Blacklight

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
2001: A Space Travesty

2001: A Space Travesty

2000
×
½
Edit this entry  
14
Elizabeth: A Portrait in Part(s)

Elizabeth: A Portrait in Part(s)

2022
×
Edit this entry  
13
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth of Lies

Labyrinth of Lies

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The People vs. Fritz Bauer

The People vs. Fritz Bauer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Flight of the Phoenix

Flight of the Phoenix

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry