• Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Flag Day

    ½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Bloodhound

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Tigers

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½