Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nirvana: Live At Reading

Nirvana: Live At Reading

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry