• The Predator

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • How Long Will I Love U

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Sanzu No Kawa: The River of Three Crossings

  • Champion

    ★½

  • A Little Wisdom

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Drawn Together: Comics, Diversity and Stereotypes

  • Those Who Come, Will Hear

    ★★★★½

  • Being Frank: The Chris Sievey Story

    ★★★

  • Write When You Get Work

    ★★

  • Ready Player One

  • Wild Nights with Emily

    ★★★

  • The New Romantic

    ★★½

  • Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

  • Galveston

    ★½

  • The Breaker Upperers

    ½

  • Unlovable

  • The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

    ★★

  • People's Republic of Desire

    ★★★★

  • 1985

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Theatre of War

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Early Man

    ★★★

  • Bamy

  • Searching

    ★★★

  • Omotenashi

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Other

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Bastards' Fig Tree

    ★★★½

  • Worth

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • Ribbon

    ★★

  • Ambiguous Places

    ★½

  • Grace Jones: Bloodlight and Bami

    ★★★½

  • NGUYENing: The Lee Nguyen Story

  • Kayak to Klemtu

    ★½

  • A Curious Girl

    ★★★½

  • Barley Fields on the Other Side of the Mountain

    ★★★

  • Visage

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • The Last Suit

    ★★½

  • Spielberg

    ★★★

  • Conny Plank: The Potential of Noise

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★½

  • Outside In

    ★★½

  • Youth

    ★★½

  • Angels Wear White

    ★★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★½

  • Oblivion Verses

    ★★★½

  • Caniba

    ★★½

  • Human Flow

    ★★★

  • Zama

    ★★★½

  • Cocote

    ★★★½

  • Dragonfly Eyes

  • Logan Lucky

  • Mrs. Fang

  • Baconaua

    ★★

  • Chee and T

  • Wrath of Silence

  • JUNK HEAD