Sort by

Josh has logged 41 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
On Tour

On Tour

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Baconaua

Baconaua

2017
×
★★
Edit this entry  
22
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Barbara

Barbara

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Souvenir

Souvenir

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Galveston

Galveston

2018
×
★½
Edit this entry  
16
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Conny Plank: The Potential of Noise

Conny Plank: The Potential of Noise

2017
×
★★
Edit this entry  
15
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
½
Edit this entry  
15
A Little Wisdom

A Little Wisdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Theatre of War

Theatre of War

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Unlovable

Unlovable

2018
×
Edit this entry  
13
Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Outside In

Outside In

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Write When You Get Work

Write When You Get Work

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

Ali & Cavett: The Tale of the Tapes

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Paris Awakens

Paris Awakens

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★
Edit this entry  
10
1985

1985

2018
×
Edit this entry  
10
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sisterhood

Sisterhood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Second Game

The Second Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lamerica

Lamerica

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Heart Leaps Up

My Heart Leaps Up

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
British Sounds

British Sounds

1970
×
★★★½
Edit this entry  
03
Egg and Stone

Egg and Stone

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Ambiguous Places

Ambiguous Places

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy End

Happy End

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Edit this entry