• Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Dr. Death

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★

  • My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Transhood

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • My Darling Vivian

    ★★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½