Joel has logged 13 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry