Jordan has logged 17 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry