• Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Fences

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Sing

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Colossal

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Loving

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

  • King Cobra

    ★★

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Beware the Slenderman

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Tickled

  • Newtown

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • White Girl

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Goat

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Other People

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★