jmbrady29 has logged 13 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toys

Toys

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Transamerica

Transamerica

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry