Justin has logged 116 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heneral Luna

Heneral Luna

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
#Walang Forever

#Walang Forever

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Second Chance

A Second Chance

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Story of Us That Never Was

The Story of Us That Never Was

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lava

Lava

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Giver

The Giver

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lava

Lava

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry