Justin has logged 189 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Portrait

The Portrait

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lou

Lou

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chedeng and Apple

Chedeng and Apple

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Neomanila

Neomanila

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

Dormitoryo: Mga Walang Katapusang Kwarto

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chanters

The Chanters

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Signature Move

Signature Move

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry