Sort by
  • Becoming Frederick Douglass

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Emperor

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • 8:46

  • Money Heist: The Phenomenon

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Hair Love

  • The Fever

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • 13th

    ★★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★