• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★½

  • Memoria

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★