Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry