• Ms. Marvel

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • Morbius

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • After We Fell

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Flashback

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Spontaneous

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • After We Collided

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★