Sort by

joshhh has logged 34 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Born to Be Bad

Born to Be Bad

1934
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunday School Musical

Sunday School Musical

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pardon My Sarong

Pardon My Sarong

1942
×
Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Who Done It?

Who Done It?

1942
×
★★★
Edit this entry  
14
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read prior review Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
11
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
Edit this entry  
03
Chris D'Elia: Incorrigible

Chris D'Elia: Incorrigible

2015
×
Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry