joshhh has logged 48 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★½
Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
24
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read prior review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cocktail

Cocktail

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry