Sort by
  • Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

    ★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Covenant

  • Air

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Big 4

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Like & Share

    ★★½

  • Smile

    ★★

  • The Red Point of Marriage

    ★★★★

  • Do Revenge

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • See How They Run

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

  • Hustle

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Photocopier

  • No Time to Die

    ★★★

  • Oasis Knebworth 1996

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Yuni

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★