JMSavoyBoy has logged 24 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Noah

Noah

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry