JMSavoyBoy has logged 18 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Empty Spaces

Empty Spaces

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saints and Soldiers

Saints and Soldiers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry