• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★½

  • The Hunger

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Amina

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Maya and the Three

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • T0-B1

    ★★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Trese After Dark

    ★★★★

  • Awake

    ★★★

  • Loki

    ★★★½